سامانه شفافیت

چرا باید شفاف باشیم؟

در تعاون، هدف ما توسعه خیر عمومی در جامعه‌ است. یک هدف مقدس و انسانی. همه می‌دانیم که کاهش فساد، افزایش راندمان و رشد تعاونی به رسیدن ما به این هدف کمک می کند.

  • فساد را کم می‌کند و در نتیجه از سرمایه اعضا بهتر محافظت می‌شود.
  • راندمان و بهره‌وری را بالاتر می‌برد و در نتیجه هزینه‌ها پایین‌تر می‌آید.
  • اعتماد را افزایش می‌دهد که در نتیجه آن مشارکت بیشتر شده و تعاونی تقویت می‌شود.

یک هدف قابل دسترس

قدم به قدم تا رسیدن به یک سیستم شفاف و سالم مدیریتی حرکت می‌کنیم

امروزه با توجه به بحث فساد سیستماتیک در نهادها و سازمان‌های مختلف، پرداختن به این مسئله و راه‌های پیشگیری و کاهش آن ضروری است. لازم است که تعاونی‌ها، اتحادیه‌ها و اتاق‌های تعاون در سراسر کشور استانداردهایی را به کار بگیرند که اعتماد در بین اعضایشان را بالاتر برده و مسیرهای فسادزا را تحت کنترل در بیاورد.

به همین خاطر، ما قدم به قدم از رهنمودهای متخصصین و تجربه‌های افراد کمک گرفته و دست به کار تهیه سیستم شفافیت برای پیشگیری از فساد شده‌ایم و سعی داریم که با گرفتن بازخوردهای مداوم از آن، ایرادات آن را بر طرف کنیم.

گزارش هدایا

با استفاده از این فرم، هدایای دریافتی یا اهدایی خود را اعلام کنید.

برای پیشگیری از فساد در اتحادیه و تعاونی‌های عضو آن، این سامانه گزارش دهی راه اندازی شده است. تمامی افراد مرتبط با اتحادیه و تعاونی‌ها موظف به گزارش هدایای دریافتی خود و مشخصات آن‌ها هستند.
سهم خود را در رسیدن به جامعه‌ای شفاف به عهده بگیرید.

20%
اطلاعات خود را وارد کنید.
اطلاعات هدیه دهنده را وارد کنید.
اطلاعات هدیه گیرنده را وارد کنید.
مشخصات هدیه

روزگاری نه چندان دور، آدم‌ها برای خانه‌دار شدن، سنگ و کاه و گل را آماده می‌کردند و به کمک بنا دست به کار ساختن می‌شدند. بعد از چند روز کار و تلاش، خانه آماده‌ی استفاده می‌شد. هنوز هم در مناطقی دور افتاده ممکن است خانه‌هایی به این صورت ساخته شوند. اما با افزایش دانش و توانایی‌های فنی، ساختمان‌سازی به کاری پیچیده و تخصصی تبدیل شده است که نیازمند توجه به مسائل و جزییات بسیار است.

امروزه سطح انتظار افراد از «خانه» فراتر از خواسته‌های آن‌ها در گذشته است و صرفا با یکی دو کارگر و یک استاد بناکار نمی‌توان این خواسته‌ها را بر طرف کرد.

نیاز به سرپناه که جزء حقوق اساسی بشر است، ما را بر آن داشته که گرد یک هدف مشترک جمع شویم. ما با تاسیس شرکت تعاونی و مدیریت درست و بهینه منابع، برای خود و فرزاندانمان کاشانه‌ای استوار کنیم که از ما در مقابل گزند حوادث محافظ کرده و شرایط رشد مناسب را برایمان مهیا کند.

اما گاهی اوضاع مطابق انتظارها پیش نمی‌رود و این آغاز دردسرها و درگیری‌هایی است که ما را از رسیدن به هدف‌مان باز می‌دارد. در خلال برنامه‌ریزی و تلاش برای رسیدن به خواسته‌هایمان، اختلاف‌ها و مشکل‌های بسیاری سر بر می‌آورند که عمدتا ریشه در تضاد منافع افراد و یا سوء تفاهم‌ها و سوء برداشت‌ها دارد.

یکی از اهداف اصلی اتحادیه، به حداقل رساندن مشکل‌ها و چالش‌های پیش رو در مدیریت شرکت‌های تعاونی است. ما معتقدیم که پرداخت به مسئله شفافیت می‌تواند چاره گشای بسیاری از مشکلات جامعه و نظام حکومتی باشد. به همین خاطر است که اتحادیه با پیاده سازی اصول شفافیت مطابق با مطالعات «اندیشکده شفافیت برای ایران» در مسیر ساخت جامعه‌ای شفاف و عاری از فساد قدم بر می‌دارد.

اطلاعات شرکت‌های عضو براساس اهمیت و محرمانه بودن دسته بندی شده و در بخش شفافیت وبسایت اتحادیه مسکن در اختیار افراد مربوطه قرار می‌گیرد.

فهرست