1. خانه
  2. chevron_left
  3. اخبار و اطلاع‌رسانی
  4. chevron_left
  5. ما نام این وزارتخانه را وزارت مردم گذاشتیم

ما نام این وزارتخانه را وزارت مردم گذاشتیم

به گزارش ایرنا، عبدالملکی سه‌شنبه شب با حضور در یک برنامه زنده تلویزیونی با عنوان “از حقوق کارگران و برنامه‌های اشتغال تا مشکلات صندوق‌های بازنشستگی” به تشریح برنامه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دولت سیزدهم پرداخت. عبدالملکی گفت: کلیات سند تعاون بسیار عالی است که ما آن را در بحث تامین مالی و تقویت فرهنگ تعاون حتی کمک…
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی

به گزارش ایرنا، عبدالملکی سه‌شنبه شب با حضور در یک برنامه زنده تلویزیونی با عنوان “از حقوق کارگران و برنامه‌های اشتغال تا مشکلات صندوق‌های بازنشستگی” به تشریح برنامه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دولت سیزدهم پرداخت.

عبدالملکی گفت: کلیات سند تعاون بسیار عالی است که ما آن را در بحث تامین مالی و تقویت فرهنگ تعاون حتی کمک گرفتن از بازار سرمایه برای کمک به بخش تعاونی به جد پیگیری می کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد که: ۲۰ سال گذشته را که من به یاد دارم، در این دوره هماهنگ‌ترین تیم اقتصادی را در دولت داریم و به همین دلیل انتظار داریم تعاملات بین بانک مرکزی و وزارتخانه‌ها برقرار شود تا در آینده‌ نزدیک خبرهای خوبی برای مردم داشته باشیم.

او درباره‌ی بحث آموزش گفت: من همین جا به سراغ آموزش‌های فنی ‌و حرفه‌ای می‌روم چرا که این حوزه با ارزش ظرفیت‌های بسیار عالی دارد و ما می خواهیم آن را فعال کنیم.

و اضافه کرد که: اکنون نمی‌توانیم به هیچ وجه نیروی کار ماهری را پیدا کنیم که بیکار باشد که حتی اگر هم بیکار باشد، این بیکاری موقتی است.

عدالملکی در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: من درخواست کردم که دو کمیته را بلافاصله تشکیل دهیم، یک کمیته مقررات‌زدایی و تمرکز زدایی که معتقدیم بخش زیادی از مقرراتی که در حوزه اشتغال، تعاون، صندوق‌ها و امثال آن وجود دارد زائد است و کمیته دوم که مهمتر است کمیته مبارزه با مفاسد و تعارض منافع است که هر کدام از این همکاران بررسی کنند مجرای هرچیزی چیست و از کجا نشات می‌گیرد.

عبدالملکی در ادامه با تاکید براینکه من معتقدم اگر شخص رئیس جمهوری پای مبارزه با فساد باشد حتما اتفاق می‌افتد و جریانان هایی هم که هستند و پول و قدرت دارند، قدرت‌های پوشالی هستند، گفت: همچنین من این وعده را می‌دهم که ظرف چند ماه آینده ما پالایش اساسی را انجام خواهیم داد و مدیران کارآمد حتما ارتقا پیدا می‌کنند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین با بیان اینکه بیشتر همکاران ما پاکدست و با تقوا هستند، افزود: افرادی که تعداد آنها کم نیست در این وزارتخانه نفوذ کرده اند و ما به صورت جدی مبارزه با فساد را آغاز کرده ایم.

او ادامه داد: در چند روز گذشته، برخی مدیران برکنار شده اند و به هیچ عنوان با مسأله فساد مماشات نمی‌کنیم و برای برخورد قضائی با این افراد، دوستان دیگری کارها را پیگیری می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست