1. خانه
  2. chevron_left
  3. پژوهشی
  4. chevron_left
  5. تقویت اتحادیه‌ها

تقویت اتحادیه‌ها

اتحادیه‌ها عنصر اساسی یک جامعه آزاد و دموکراتیک هستند و آزادی تشکل – حق تعاونی‌ها برای تشکیل و عضویت در اتحادیه‌ها و پیگیری منافع خود به طور جمعی – پایه و اساس حقوق آن‌هاست.

اتحادیه‌ها عنصر اساسی یک جامعه آزاد و دموکراتیک هستند و آزادی تشکل – حق تعاونی‌ها برای تشکیل و عضویت در اتحادیه‌ها و پیگیری منافع خود به طور جمعی – پایه و اساس حقوق آن‌هاست. اتحادیه مسکن کارمندان دولت فارس (کادوفا) تعاونی‌ها و دیگر اتحادیه‌ها را آموزش می‌دهد، اطلاعات را با فعالان به اشتراک می‌گذارد و از اتحادیه‌ها و تعاونی‌های سراسر کشور حمایت می‌کند.

آزادی اجتماعات زیربنای یک جامعه دموکراتیک است. حق تشکیل اتحادیه ابزاری قدرتمند برای کسانی است که به دنبال دستیابی به عدالت اقتصادی و اجتماعی هستند. اتحادیه سازمانی متشکل از کارگران یا تعاونی‌هایی است که کنار هم می‌ایستند و با یک صدا صحبت می‌کنند تا شرایط زندگی خود را بهبود بخشند. اتحادیه‌ها به دنبال کسب احترام، دستمزد و مزایا و بهبود شرایط کلی هستند که بر توانایی کارگران و تعاونی‌ها برای انجام وظایفشان تأثیر می‌گذارد. اتحادیه‌ها از طریق مشارکت فعال اعضا ایجاد می‌شوند و مشارکت سیاسی را در سطوح مردمی‌ و ملی تشویق می‌کنند.

اهمیت اتحادیه‌ها فراتر از محل کار است – کسانی که از نظر اقتصادی امن هستند بهتر می‌توانند به جوامع خود کمک کنند، و مسائلی که اتحادیه‌ها در محل کار به آن می‌پردازند اغلب با نگرانی‌های کلی جامعه و جماعت ارتباط نزدیک دارند. با این حال مردم در بسیاری از کشورها، دولت‌ها و شرکت‌های چند ملیتی از حق قانونی برای تشکیل اتحادیه‌های آزاد محروم می‌شوند.

تاکتیک‌های ضد اتحادیه شامل انحلال اتحادیه‌ها، محرومیت از شناسایی قانونی اتحادیه‌ها، تصرف اموال اتحادیه، سرکوب خشونت‌آمیز اعتصاب‌ها و راهپیمایی‌ها و اعمال محدودیت‌های قانونی است که تهدیدی برای بسیاری از اتحادیه‌ها است. سال به سال، فعالان اتحادیه به دلیل استفاده از حق قانونی خود برای داشتن صدا در جامعه بزرگ‌تر از طریق آزادی تشکل، اخراج، دستگیری، حمله و حتی تهدید به قتل قرار می‌گیرند.

اتحادیه‌ها صدای کارگران در محل کار و در جوامع‌شان اند و سطح بالاتری از برابری اقتصادی را در جوامع ترویج می‌کنند. بدون سندیکاها، کارگران شاغل در صورت تضییع حقوقشان، حق اندکی دارند یا اصلاً رسیدن به حق‍شلان امکان پذیر نیست. بدون چانه زنی دسته جمعی، آنها گزینه‌های کمی‌ برای بهبود دستمزد و شرایط محل کار خود دارند یا این‌که اصلا هیچ گزینه‌ای ندارند. جوامع دموکراتیک فضایی را برای شنیده شدن صدای کارگران اختصاص می‌دهند.

ما از سازماندهی کمپین‌ها و آموزش تعاونگران در مورد حق قانونی آن‌ها برای تشکیل اتحادیه و ترویج قوانین کار قوی حمایت می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست