1. خانه
  2. chevron_left
  3. اخبار و اطلاع‌رسانی
  4. chevron_left
  5. شورای نگهبان تایید کرد: «جهش تولید مسکن»

شورای نگهبان تایید کرد: «جهش تولید مسکن»

روزنامه‌ی دنیای اقتصاد در مطلبی خبر از تایید طرح مجلس درباره تولید مسکن خبر داد: طرح دو‌فوریتی «جهش تولید مسکن» پس از رفت و برگشت بین مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان، سرانجام به تایید شورای نگهبان رسید و مغایر با شرع و قانون اساسی شناخته نشد. به گزارش «ایرنا»، این طرح اولین بار در فروردین ماه به شورای نگهبان…
شورای نگهبان

روزنامه‌ی دنیای اقتصاد در مطلبی خبر از تایید طرح مجلس درباره تولید مسکن خبر داد:

طرح دو‌فوریتی «جهش تولید مسکن» پس از رفت و برگشت بین مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان، سرانجام به تایید شورای نگهبان رسید و مغایر با شرع و قانون اساسی شناخته نشد. به گزارش «ایرنا»، این طرح اولین بار در فروردین ماه به شورای نگهبان ارسال شد و ابهامات و اشکالاتی از سوی این شورا نسبت به طرح مذکور مطرح شد که به دنبال آن، دوباره به مجلس بازگشت.

 سپس اصلاحاتی توسط مجلس بر مفاد این طرح اعمال شد و در نهایت در جلسه هفته گذشته شورای نگهبان بار دیگر مورد بررسی قرار گرفت و این بار به تایید رسید. یکی از مفاد اصلی که در مواد این طرح گنجانده شده، ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی است که این روزها به عنوان یک برنامه کلیدی رئیس‌جمهوری در بخش مسکن مطرح است. از دیگر مفاد شاخص طرح مذکور می‌توان به ایجاد شورای عالی مسکن در بالاترین سطح با ریاست مقام اول اجرایی کشور یعنی شخص رئیس‌جمهوری و حضور چند تن از وزرا اشاره کرد. همچنین بحث ایجاد صندوق ملی مسکن در طرح مذکور گنجانده شده که گفته می‌شود هدف از آن تجمیع و تخصیص منابع مالی قانون جهش تولید مسکن است. همچنین در این طرح بندهایی درباره تامین زمین برای مسکن‌سازی و واگذاری اراضی دولتی، تسهیل در تامین مصالح ساختمانی و تسهیل در اموری همچون خدمات ساختمانی از قبیل صدور پروانه و پایان کار گنجانده شده است.

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست