1. خانه
  2. chevron_left
  3. اخبار و اطلاع‌رسانی
  4. chevron_left
  5. صندوق ملی مسکن

صندوق ملی مسکن

(این مطب مرتبا به روز رسانی می‌شود) – اخبار، گفته و شنیده‌ها درباره صندوق ملی مسکن را در یک‌جا ببینید.

«صندوق ملی مسکن» به منظور ایجاد هم افزایی، تقویت توان حمایتی و تخصیص بهینه منابع مالی بخش مسکن، با کارکرد تجمیع و تخصیص منابع مالی موضوع این قانون، حداکثر تا سه ماه پس از لازم الاجراء شدن این قانون تشکیل می‌گردد

(ماده 3 قانون جهش تولید مسکن)

صندوق ملی مسکن و حمایت از قشر کم‌درآمد

محمود محمودزاده، معاون وزیر مسکن، در نشست خبری گفت که: همیشه حوزه مسکن وابستگی مستقیمی به تسهیلات بانکی و کمک‌ دولتی داشت اما قانون جهش تولید این مشکل را حل کرد.

وی ادامه داد: صندوق ملی مسکن ساختاری جدید است که با استفاده از منابع پیش بینی شده، وظیفه حمایت از قشر کم درآمد را دارد. هیات عاملی برای این صندوق پیش بینی شده که با  انتخاب هیات امنا، سیاست‌های تعیین شده را اجرایی می‌کند و تامین نیازهای مالی و کمک به گروه‌های هدف با نیت افزایش قدرت خرید و توان‌مند کردن خانوارها در تامین مسکن به عنوان سیاست این صندوق اجرایی می شود.

(به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، در تاریخ 1400/۰07/04)

صندوق ملی مسکن در شرف نهایی شدن

سیدالبرز حسینی عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، گفت: یکی از نقاط قوت تأمین منابع مالی تولید و عرضه مسکن از راه صندوق ملی مسکن است که در قانون دیده شده است. البته باید این صندوق‌ها اساسنامه داشته باشند؛ وزیر راه و شهرسازی در چند هفته اخیر که در رأی این وزارتخانه حضور داشت کارهایی را در این باره انجام داده است، البته پیشتر هم معاونت مربوطه در این وزارتخانه اساسنامه صندوق را تکمیل کرده است که باید سایر روال قانونی آن هم طی شود.

(به نقل از خبرگزاری فارس، در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۲۷)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست