1. خانه
  2. chevron_left
  3. اخبار و اطلاع‌رسانی
  4. chevron_left
  5. سامانه جامع بخش تعاون به سامانه ثبت شرکت‌ها متصل می‌شود

سامانه جامع بخش تعاون به سامانه ثبت شرکت‌ها متصل می‌شود

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اتصال سامانه جامع بخش تعاون به سامانه ثبت شرکت ها را از برنامه های هفته تعاون امسال نام برد و آن را پنجره واحد خدمات ثبتی بخش تعاون خواند.

سامانه جامع تعاون

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اتصال سامانه جامع بخش تعاون به سامانه ثبت شرکت ها را از برنامه های هفته تعاون امسال  نام برد و آن را  پنجره واحد خدمات ثبتی بخش تعاون خواند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره مزیت‌های ایجاد این سامانه اظهارکرد: اتصال این دو سامانه باعث کاهش چشمگیر زمان ثبت و تشکیل تعاونی ها می شود. از ماه آینده همه حمایت ها و مشوق های بخش تعاون از طریق سامانه جامع و هوشمند تعاون انجام می شود که این اتفاق مهم در وهله اول موجب توزیع عادلانه حمایت های هدفمند بخش تعاون به تعاونی ها و در قدم بعدی موجب افزایش شفافیت می‌شود.

محمد جعفر کبیری در این باره توضیح داد: این زیر سامانه ضمن ثبت تجربیات موفق، نیازمندی بخش تعاون کشور به اشتراک گذاری تجربیات موفق و هم افزایی دانشی تعاونی ها را برطرف می کند.

وی ادامه داد: در حوزه کاری دولت الکترونیک، اقداماتی نظیر ایجاد سامانه جامع و هوشمند در بخش تعاون و برگزاری الکترونیکی مجامع عمومی شرکت های تعاونی برای اولین بار در کشور صورت گرفت و در بخش توسعه شفافیت علاوه بر ایجاد سامانه جامع بخش تعاون،  افزایش ۱۴ برابری اهداف نظارتی و حسابرسی را به ثمر رساندیم.

وی ، با اشاره به کسب عنوان معاونت برتر ستادی در بین معاونت‌های وزارتخانه از سوی سازمان امور اداری و استخدامی طی دو سال ۹۸ و ۹۹ درباره معیار این انتخاب و مجموعه اقداماتی که در راستای تحقق آن انجام گرفته، اظهار کرد: معاونت امور تعاون برای نخستین بار در سال ۱۳۹۸ رتبه اول سازمان امور اداری و استخدامی را در بین معاونت های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دست آورد، ما مجموعه اقداماتی در راستای توسعه شفافیت، نوآوری و دولت الکترونیک داشتیم که بخش قابل توجهی از آنها محقق شده و اکنون می توانم اشاره کنم که در بحث توسعه شفافیت و دولت الکترونیک فاز دوم سامانه جامع و هوشمند بخش تعاونی کشور را هم به اتمام رساندیم و در ادامه مسیر این امکان را نیز فراهم کردیم که مجامع الکترونیکی تعاونی ها از طریق این سامانه برگزار شود که به شدت به توسعه شفافیت در تعاونی ها کمک کرده است.

کبیری تاکید کرد: ذکر این نکته حائز اهمیت است که این اقدامات مانع از ایجاد زمینه انحراف و فساد و سوء استفاده از خلاء های قانونی در بخش تعاون می شود. به طور مثال بعضا مجامعی به ویژه در تعاونی های مسکن دیده می شد که گاهی بدون اطلاع همه اعضا برگزار می شد و از این حیث می توان گفت که دیگر کمتر اتفاق می افتد که تصمیمی توسط اعضای هیات مدیره ها در تعاونی ها در مجامع گرفته شود و همه از محوریت آن مطلع نباشند. این مساله توفیق بزرگی بود و باید اضافه کرد که با همین توسعه سامانه جامع و هوشمند بخش تعاون در کنار شفافیت و دولت الکترونیک در بخش های دیگر، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سال گذشته توانست رتبه اول در حوزه شفافیت و دولت الکترونیک را در بین ۱۲۴ دستگاه اجرایی کشور کسب کند.

وی ادامه داد: از طرفی در بحث اجرای سامانه، این امکان برای ما فراهم شد که خدمات گیرنده، خدمات دهنده را نبیند و با او برخورد مستقیم نداشته باشد و از همین حیث زمینه حذف امضاهای طلایی را فراهم کردیم و مجموعا ۱۶ سامانه را در سامانه جامع و هوشمند بخش تعاون ادغام کردیم و بانک دیتای تعاونی ها را از ابعاد گوناگون توانستیم در سامانه جامع به یکدیگر متصل کنیم.

معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی از اتصال سامانه جامع و هوشمند بخش تعاون به ثبت شرکتها در هفته تعاون خبر داد و گفت: این اقدام، نخستین و محوری ترین کار ما برای توسعه شفافیت و دولت الکترونیک بود که بر اساس آن تعداد روزهایی که در گذشته برای ثبت تعاونی ها طول می کشید، با مجموع فعالیت هایی که در نظر گرفتیم در سامانه جدید تعاون رخ دهد و به بار بنشیند، از بیش از ۷۰ روز به کمتر از  ۷ روز کاهش پیدا می کند و این یک دستاورد بزرگ به شمار می آید که امید است ذینفعان ما بتوانند از آن بهره مند شوند.

به گفته وی، زیر سامانه های مختلفی در حوزه توانمند سازی تعاونی ها در سامانه جامع بخش تعاون پیش بینی شده که از سه زیرسامانه جدید در سامانه جامع تعاون نیز، طی هفته تعاون رونمایی خواهد شد.

به نقل از ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست