1. خانه
  2. chevron_left
  3. آموزشی
  4. chevron_left
  5. مدیریت بازاریابی چیست؟

مدیریت بازاریابی چیست؟

به عنوان بازاریاب، همه ما می خواهیم هر چه سریعتر از نردبان ترقی بالا برویم. اما اگر واقعا میخواهید روزی یک مدیر بازاریابی شوید، لازم است اول نیازهای این نقش را یاد بگیرید. در ادامه به اینکه مدیریت بازاریابی واقعا به چه معناست، چه درآمدی دارد و چه تحصیلات و مهارت هایی برای رسیدن به آن نیاز است، خواهیم پرداخت.…
مدیریت بازاریابی تعاونی ها

به عنوان بازاریاب، همه ما می خواهیم هر چه سریعتر از نردبان ترقی بالا برویم. اما اگر واقعا میخواهید روزی یک مدیر بازاریابی شوید، لازم است اول نیازهای این نقش را یاد بگیرید.

در ادامه به اینکه مدیریت بازاریابی واقعا به چه معناست، چه درآمدی دارد و چه تحصیلات و مهارت هایی برای رسیدن به آن نیاز است، خواهیم پرداخت. برای اینکه بیشتر درباره مدیریت بازاریابی یاد بگیرید به خواندن ادامه دهید.

مدیریت بازاریابی چیست؟

 مدیریت بازاریابی فرایند توسعه استراتژی بازاریابی غالب یک شرکت، تعیین هدف های جاه طلبانه اما قابل دسترس برای تیم بازاریابی و فراهم کردن منابع و زمان لازم برای اجرای موثر این استراتژی است.

درآمد مدیر بازاریابی

طبق 43500 گزارش درآمدی که در سایت Glassdoor ثبت شده است، درآمد متوسط سالانه یک مدیر بازاریابی در ایالات متحده 81078 دلار است.

تحصیلات لازم

بسیاری از شرکت ها متخصصان بازاریابی خود را ملزم به داشتن حداقل یک مدرک کارشناسی می کنند. اما از آنجایی که صنعت بازاریابی خود را به سرعت تطبیق می دهد، شرکت ها لزوما انتظار مدرک های تخصصی در رشته های مشخص را از بازاریابان یا مدیران بازاریابی خود ندارند.

با این حال یک الزام برای مدیر بازاریابی شدن وجود دارد: یک سابقه کاری 3 تا 5 ساله از عملکرد پیوسته با تمام پتانسیل و دستیابی به اهداف خود. اگر می خواهید روزی یک مدیر بازاریابی شوید، عملکرد فردی شما بیشتر از هر چیز دیگری اهمیت دارد.

به عنوان مثال اگر قصد مدیریت تیم وبلاگ شرکت خود را دارید، باید ثابت کنید به شکل پیوسته محتوای با کیفیت نوشته اید و انتظارات مدیر خود را برآورده می کنید.

مهارت های لازم

به عنوان یک مهره فردی مهارت های حرفه ای شما برای موفقیت در شغلتان مهم است اما به عنوان یک مدیر مهارت های عاطفی شما بیشترین اهمیت را دارند. بیشترین زمان شما صرف پیشبرد ابتکارات، درک و کنترل احساسات همکاران و ایجاد تعادل بین برآورده کردن نیازهای تیم کاری و کارفرمای شما می شود.

بنابراین برای موفق شدن به عنوان یک مدیر بازاریابی لازم است متواضع، همدل، سازگار، پاداش دهنده، شفاف و یک رابط عالی باشید و در موضوع تخصص داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست