1. خانه
  2. chevron_left
  3. اخبار و اطلاع‌رسانی
  4. chevron_left
  5. تقویت تعاونی‌های مسکن برای قانون جهش تولید مسکن

تقویت تعاونی‌های مسکن برای قانون جهش تولید مسکن

با توجه به گفته‌های عبدالملکی، به نظر می‌رسد که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قصد دارد با توسعه بخش تعاون مسکن، سهم قابل توجهی از طرح جهش تولید مسکن را برعهده بگیرد.

حجت الله عبدالملکی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در باره وضعیت و نقش تعاونی‌های مسکن در طرح جهش تولید مسکن، اظهار داشت: برنامه ما در وزارت کار این است که محور فعالیت‌های اقتصادی را تعاونی بگذاریم و به هر دلیل اگر تعاونی نشد محور به بخش‌های دیگر منتقل شود.

سمیه رسولی به نقل از ایشان نوشتند: مقرر شده با هم‌کاری وزارت راه و شهرسازی طرحی را در زمینه تعاونی‌های مسکن شروع کنیم. این مساله علاوه بر اینکه به تقویت برنامه مسکن دولت کمک می‌کند و موجب می‌شود برنامه سالانه یک میلیون مسکن جدی‌تر جلوتر برود، اشتغال خوبی هم ایجاد خواهد کرد.

وی بیان داشت که با استفاده از ظرفیت تعاونی‌های مسکن می‌توان به اقشار کم درآمدتر و کارگران برای خانه‌دار شدن کمک کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: محور اگر تعاونی باشد سیستم بانکی هم تعاونی‌ها را در اولویت قرار می‌دهد. همچنین در بحث تعاونی‌هایی که به صورت شرکت‌های سهامی عام هستند می‌توان با قواعد مشخصی که در سند توسعه تعاون آمده از بازار سرمایه هم کمک گرفت.

او اضافه کرد: اگر بقیه مشوق‌های دولتی و تسهیل گری‌هایی هم که در حوزه اقتصاد وجود دارد با اولویت بخش تعاون انجام شود، می‌توان به بهبود اوضاع امیدوار شد.

(به نقل از خبرگزاری مهر، در تاریخ 1400/0705)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست