1. خانه
  2. chevron_left
  3. اخبار و اطلاع‌رسانی
  4. chevron_left
  5. سهم تعاونی‌‎ها؛ 200 هزار مسکن

سهم تعاونی‌‎ها؛ 200 هزار مسکن

رئیس اتاق تعاون ایران گفت: در راستای کمک به ساخت مسکن در کشور و با امضای تفاهم‌نامه‌ای با وزارت راه و شهرسازی بخش تعاون متعهد شد در ۴ سال آینده ۲۰۰ هزار واحد مسکونی به بهره برداری برساند.

طرح مسکن ملی چیست

پس از ابلاغ قانون جهش تولید مسکن و شروع برنامه‌ریزی‌های دولت برای اجرایی کردن آن، کم کم اخبار بیشتری به گوش می‌رسد.
قبلا از نقش تعاونی‌ها در پروژه ساخت یک میلیون مسکن در سال سخن گفته شد. گفتیم که تفاهم‌نامه‌ای بین بخش تعاون با وزارت راه و شهرسازی در جریان است.

بهمن عبداللهی، رییس اتاق تعاون ایران، به تازگی گفته است: با توجه به تصویب قانون جهش تولید در حوزه مسکن و همچنین وعده‌ای که رئیس جمهور به مردم در راستای ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی داده‌اند و از آن‌جایی که موضوع مسکن، گرانی و کمبود آن یکی از دغدغه‌های مردم است، اتاق تعاون بر آن شد تا تمام ظرفیت‌های خود در بخش تعاون را در موضوع مسکن به کار گیرد.

وی اضافه کرد: بر همین مبنا اخیراً تفاهم‌نامه‌ای میان اتاق تعاون کشور و وزارت راه و شهرسازی منعقد شد مبنی بر این‌که در چهار سال آینده اتاق تعاون مسؤولیت احداث ۲۰۰ هزار واحد مسکونی را با استفاده از ظرفیت تعاونی‌های مسکن و سایر امکانات حوزه تعاون به عهده بگیرد و امیدواریم با انجام این کار کمکی کوچک در زمینه تحقق وعده‌های دولت کرده باشیم.

عبداللهی همچنین گفت: هم اکنون ۱۲ هزار تعاونی فعال در بخش مسکن داریم که تعدادی از آن‌ها تعاونی‌های بسیار شاخصی هستند که در تأمین مالی، ساخت و اجرا، ظرفیت‌های بسیار خوبی دارند که می‌توانند در ساخت واحدهای مسکونی گام‌های مؤثری بردارند.

هنوز چگونگی مشارکت تعاونی‌ها در این طرح مشخص نشده و سوالات بسیاری بی‌پاسخ مانده‌اند. تفاهم‌نامه اولین گام در این مسیر به حساب می‌آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست