1. خانه
  2. chevron_left
  3. اخبار و اطلاع‌رسانی
  4. chevron_left
  5. نقش بخش تعاون در نگاه وزارت راه و شهرسازی

نقش بخش تعاون در نگاه وزارت راه و شهرسازی

جلسه مشترک بین روسای اتاق تعاون‌های کشور و معاون‌های وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.

جلسه اتاق تعاون ایران با معاون های مسکن و شهرسازی

به گزارش وبسایت اتاق تعاون ایران، جلسه‌ای بین رییس این اتاق و دیگر اتاق‌های تعاون کشور با معاون‌های وزارت راه و شهرسازی برگزار شده است. محور این جلسه طرح جهش تولید مسکن بوده است.

رئیس اتاق تعاون ایران در این جلسه گفت: روسای اتاق‌های تعاون استان‌ها، دبیرخانه مسکن کارگری در تمام اتاق‌های تعاون استان را به‌طور جد راه اندازی و عملیاتی نمایند و جلسات منظم با مدیر کل راه و شهرسازی، معاون فنی عمران استان‌دار و مدیر کل تعاون برگزار شود.

تعدادی از روسای اتاق های استان ها، در ادامه این نشست گزارشی از روند اجرایی، ظرفیت‌ها، مشکلات و چالش‌های پیش رو برای این اجرای این تفاهم‌نامه را مطرح کردند.

براساس این گزارش، تخصیص زمین برای ساخت واحدها، مشکلات تغییر کاربری اراضی در اختیار تعاونی‌ها، مباحث مربوط به فرم ج  متقاضیان برای اعضا تعاونی ها، تکمیل مدارک متقاضیان، واگذاری پروژه‌های نیمه تمام به اتاق تعاون برای تکمیل و تحویل به متقاضیان، مباحث مربوط به استفاده از مصالح ساختمانی دانش بنیان، از مهم‌ترین مشکلات در این حوزه هستند.

محمودزاده، معاون وزیر راه و مسکن، با تاکید بر حضور روسای اتاق‌های تعاون در شورای مسکن استان، اظهار داشت: مشکل تعاونی‌ها در خصوص فرم ج در وزارت‌خانه، بررسی خواهد شد. هم‌چنین تخفیف هزینه پروانه ساختمان به میزان ۳۰ درصد و تخفیف هزینه ۵۰ درصدی نظام مهندسی و تخفیف هزینه ۵۰ درصدی خدمات فنی مهندسی و مبلغ مالیات برای هر واحد مسکونی اعم از آماده سازی و ساخت در این طرح مقطوع یک میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

محمودزاده در خصوص مشکلات بیمه‌ای تعاونی‌های مسکن اظهار داشت: مشکلات تعاونی‌های مسکن با سازمان تامین اجتماعی پیگیری می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: جدول متقاضیان به تفکیک شهر، برای این وزارت‌خانه آماده شود که ظرف مدت ۴۵ روز برای تخصیص زمین اقدامات آن صورت گیرد.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی تصریح کرد: هم‌چنین جدولی از اراضی که در اختیار تعاونی‌هاست که دارای زمین هستند، یا زمین متعلق به خودشان بوده و کاربری ندارد، به این وزارت‌خانه اعلام شود.

در صورتی که تعاونی‌ها دارای زمین‌های بزرگ در خارج از محدوده شهری باشند درخواست راه اندازی شهرک‌های جدید بخش تعاون ارائه شود.

گفتنی است در این نشست بر تشکیل دفاتر فنی، حقوقی و خدمات پشتیبانی در دبیرخانه‌های استانی تاکید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست