1. خانه
  2. chevron_left
  3. اخبار و اطلاع‌رسانی
  4. chevron_left
  5. تامین مواد و مصالح؛ جهش تولید مسکن

تامین مواد و مصالح؛ جهش تولید مسکن

(این مطب مرتبا به روز رسانی می‌شود) – گفته‌ها و شنیده‌ها درباره برنامه‌ دولت برای تامین مواد و مصالح طرح جهش تولید مسکن را به ترتیب در یک‌جا ببینید.

سیدرضا فاطمی امین -وزیر صنعت، معدن و تجارت -، در جمع فعالان حوزه تولید سیمان سخن گفت: بنده به شخصه مخالف جدی تصمیمات خلق‌الساعه هستم. حتی در صبح روز جلسه رای اعتماد به وزرا در مجلس شورای اسلامی، از سوی برخی‌ها فشارهایی بر من وارد شد که «صادرات سیمان را ممنوع کن»، اما بنده ضمن اینکه اعلام کردم هنوز وزیر نشده‌ام تا بخواهم اقدامی کنم، با این پیشنهادات مخالفت کردم.

تامین مواد و مصالح ساختمانی مورد نظر برای طرح جهش تولید مسکن یکی از دغده‌های این روزهای افراد دخیل در این طرح است. وزیر راه و شهرسازی به تازگی سخن از ظرفیت بالای تولید سیمان در کشور خبر داده بود.

به نظر می‌رسد که تولید کنندگان و فعالین حوزه تولید سیمان نگران اختلال در قراردادهای صادراتی‌شان هستند. وزیر صمت در پاسخ به این نگرانی‌ها اعلام کرد: درست نیست و معنا ندارد، زمانی که بازرگان و تاجری قراردادی برای صادرات منعقد کرده است، با یک تصمیم سریع و خلق‌الساعه آن را منتفی کنیم. وظیفه ما “پیش‌بینی کردن” است و همان‌طور که شاهد بودید در قضیه اخیر سیمان نیز بدون تعزیراتی شدن موضوع و برخورد ضربتی، کار را پیش بردیم.

وی در خصوص طرح جهش تولید مسکن اضافه کرد: موضوع ساخت چهار میلیون دستگاه خانه در افق سال ۱۴۰۴ مطرح است که امکان‌پذیر خواهد بود و رونق خوبی ایجاد خواهد کرد. ساخت مسکن و صادرات برای این وزارتخانه اهمیت بسیاری دارد و امیدواریم بتوانیم در قالب یک تعامل و همکاری، نمونه‌ای متعالی از حکم‌رانی هوش‌مند را به نمایش بگذاریم. تلاش ما این است که تمامی چالش‌ها پی‌گیری شوند.

(به نقل از ایسنا، در تاریخ 1400/06/23)

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست