1. خانه
  2. chevron_left
  3. اخبار و اطلاع‌رسانی
  4. chevron_left
  5. طرح جهش تولید مسکن؛ نخواهیم گذاشت تورم ایجاد شود

طرح جهش تولید مسکن؛ نخواهیم گذاشت تورم ایجاد شود

با توجه به تجربه‌ی مسکن مهر، نگرانی از تورم زا بودن طرح جهش تولید مسکن به دغدغه‌ای برای فعالین حوزه صنعت و مردم عادی تبدیل شده است.

رستم قاسمی

رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی، با بیان این‌که با کمک تولیدکنندگان و صنعت‌گران بخش ساختمان سه شاخص مهم یعنی کیفیت، قیمت و سرعت محقق می‌شود، افزود: برخی می‌گویند “ساخت یک‌میلیون مسکن تورم ایجاد خواهد کرد.” اما این‌طور نیست چراکه برای احداث این واحدها از منابع دولتی استفاده نمی‌کنیم، روش‌هایی برای تأمین منابع مالی این برنامه پیش‌بینی کردیم که تورم‌زا نیستند.

وی تصریح کرد: به‌زودی شاهد اقداماتی که در این مدت کوتاه برای ساخت یک‌میلیون واحد مسکونی در سال انجام شده‌ است خواهیم بود، طی این مدت زیرساخت‌هایی برای جهش جدی تولید فراهم شده است.

وزیر راه و شهرسازی از تولیدکنندگان درخواست کرد در ساخت یک‌میلیون مسکن با دولت مشارکت کنند.

(به نقل از خبرگزاری تسنیم، مورخ 1400/06/24)

از سوی دیگر اقبال شاکری، عضو کمیسیون عمران و شهرسازی مجلس، اظهار کرد: در بودجه ۱۴۰۰ ساخت حدود یک میلیون و دویست هزار واحد مسکونی پیش‌بینی شده است. یعنی حتی ساخت یک میلیون مسکن در سال که وعده آن از طرف دولت داده شده حدود ۲۰۰ هزار واحد کم‌تر از چیزی است که در بودجه ۱۴۰۰ پیش‌بینی شده و ساخت این تعداد مسکن مشکلاتی مثل تورم را در پی نخواهد داشت، چرا که از منابع دولتی نبوده و با هم‌کاری بانک‌ها خواهد بود. بانک‌هایی که در این راستا هم‌کاری نکنند خود را محروم کرده‌اند.

وی همچنین گفت: می‌خواهیم که رویای ۳۰ ساله داشتن مسکن به هفت تا هشت سال کاهش پیدا کند.

(به نقل از خبرگزاری ایلنا، مورخ 1400/06/25)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست