1. خانه
  2. chevron_left
  3. اخبار و اطلاع‌رسانی
  4. chevron_left
  5. جهش تولید مسکن با خارجی‌ها؟

جهش تولید مسکن با خارجی‌ها؟

از چند روز پیش اخباری درباره مذاکره وزارت راه و شهرسازی با چینی‌ها منتشر شده است. به نظر می‌رسد که ترکیه‌ای‌ها هم نمی‌خواهند از قافله عقب بمانند.

رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی، در سخنانی گفت که اکنون در رده سوم فناوری قرار داریم و در جهان رده ششم و هفتم فناوری نیز وجود دارد، با برخی کشورها مذاکره کردیم که فناوری جدید ساخت مسکن را وارد کشور کنیم و اکنون نمایندگان این کشورها در تهران حضور دارند.

به نظر می‌رسد که راه و شهرسازی با نمایندگانی از چین و ترکیه در حال مذاکره است. رضایی کوچی، رئیس کمیسیون عمران مجلس، در این باره گفت: شرکت‌ها و مشاورانی در کشور داریم که در حوزه مسکن سوابق خوبی دارند و به ‌راحتی می‌توانند یک میلیون مسکن را بسازند. گرچه وزارت راه و شهرسازی با برخی کشورها از جمله چین وارد مذاکره شده است. البته به ‌نظرم نیازی به این کار نیست چون ظرفیت داخل کشور یعنی توان مهندسی و نیروهای انسانی به‌راحتی می‌توانیم سالانه یک میلیون مسکن در کشور بسازیم.

تسنیم نوشته است که: علی‌رغم تمام مخالفت‌هایی که در رابطه با ورود کشورهای دیگر به ساخت و ساز مسکن ایران وجود دارد، اما زمزمه‌هایی در رابطه با واگذاری ساخت بخشی از واحدهای قانون جهش تولید مسکن به شرکت ترکیه‌ای کوزو مطرح شده است. از قرار معلوم این شرکت ترکیه‌ای که هنوز نتوانسته ساخت و ساز مسکن مهر فاز 11 را پس از حدود 10 سال به اتمام برساند در فاز اول 25 هزار واحد مسکن در قالب قانون جهش تولید را در پرند می‌سازد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست