1. خانه
  2. chevron_left
  3. اخبار و اطلاع‌رسانی
  4. chevron_left
  5. وزارت دفاع در مسیر ساخت مسکن‌های صنعتی برای نیروهای مسلح قدم برمی‌دارد

وزارت دفاع در مسیر ساخت مسکن‌های صنعتی برای نیروهای مسلح قدم برمی‌دارد

وزیر دفاع گفت که وزارت دفاع «قرارگاه ساخت» راه انداخته است. او هدف اجرای این طرح را تولید ساختمان‌های پیش ساخته فلزی به روش نوین اعلام کرد.

ساخت یک میلیون مسکن

به نقل از خبرگزاری تسنیم، جناب رستم قاسمی، وزیر راه و مسکن، از «کارخانه صنعتی ساختمان» متعلق به وزارت دفاع دیدن کرد. این کارخانه بر توسعه ساخت و ساز صنعتی ساختمان‌ها تمرکز دارد. محمدرضا قرایی آشتیانی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، که در محل حضور داشت گفت که: در این روش عمر ساختمان از 25 تا 30 سال به متوسط 100 سال افزایش می‌یابد. همچنین ضمن افزایش عمل ساختمان در زلزله‌های با ریشتر بالا، سرعت ساخت ساختمان نیز که هم اکنون به طور متوسط 36 ماه است به شش ماه کاهش پیدا می‌کند. بنابراین اتخاذ سیاست توسعه صنعتی‌سازی ساختمان یکی از روش‌های موثر و تسهیل کننده حل مشکل مسکن در کشور خواهد بود.

آشتیانی با بیان این‌که وزارت دفاع قرار نیست به یک انبوه‌ساز ساختمان تبدیل شود، گفت: هدف ما تامین نیازهای نیروهای مسلح و حل مشکلات مردم در این حوزه است. لذا وزارت دفاع آمادگی دارد تکنولوژی و فناوری تولید صنعتی ساختمان را در اختیار نهادها و سازمان‌های مسئول کشوری قرار دهد.

طبق گفته‌های وزیر دفاع در این روش مدت زمان ساخت مسکن از 36 ماه به 6 ماه کاسته می‌شود و از سوی دیگر عمر آن‌ها از 30 سال به 100 سال خواهد رسید.

اقداماتی که به بهبود زندگی افراد منجر می‌شوند را باید با آغوش باز پذیرفت در صورتی‌که با نگاه برابری‌خواهانه و عادلانه اجرا شوند. امیدواریم که وزارت دفاع بتواند گامی در ارتقا سطج کیفی زندگی نیروهای مسلح بردارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست