1. خانه
  2. chevron_left
  3. اخبار و اطلاع‌رسانی
  4. chevron_left
  5. رییسی: دستگاه‌ها و ادارات به کارمندان خود زمین بدهند

رییسی: دستگاه‌ها و ادارات به کارمندان خود زمین بدهند

رئیس جمهور با تاکید بر اهتمام دولت به اجرای برنامه نهضت ملی مسکن، این برنامه را از اولویت‌های اساسی دولت خواند و به دستگاه‌های مسئول در این زمینه دستور داد مانع‌تراشان در مسیر تحقق جهش ساخت مسکن را از روند اجرای این طرح کنار بگذارند.

مانع‌تراشان از روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن کنار گذاشته شوند

به گزارش ایسنا، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی صبح امروز سه‌شنبه (27 اردیبهشت 1401) در سومین جلسه شورای‌عالی مسکن در دولت سیزدهم، گفت: عقب‌ماندگی‌های اجرای طرح در زمینه تحقق خط اعتباری تامین منابع صندوق ملی مسکن، واریز درآمدهای مالیاتی حوزه زمین و مسکن به این صندوق، واگذاری زمین‌های مستعد اجرای طرح از سوی دستگاه‌ها به وزارت راه و شهرسازی و استانداری‌ها، تسریع در صدور مجوزهای لازم از جمله از سوی شهرداری‌ها، تمهید خدمات شهری و زیربنایی و هر گونه تاخیر و عقب‌ماندگی دیگر در کوتاه‌ترین زمان باید رفع شود.
رئیس جمهور با بیان اینکه دستگاه‌ها و اداراتی که زمین در اختیار دارند در هماهنگی با وزارت راه و شهرسازی می‌توانند از آنها برای ساخت مسکن مورد نیاز کارمندان ثبت نام کرده خودشان بهره بگیرند،‌ افزود: هماهنگی کامل دستگاه‌های مسئول در اجرای قانون جهش ساخت مسکن ضرورت دارد و بنده هم این آمادگی را دارم تا هر زمان که نیاز بود جلسات شورای‌عالی مسکن را برای رفع مشکلات و موانع اجرای سریع‌تر نهضت ملی مسکن برگزار کنم.

تامین ۵۰  درصد هزینه تمام شده نهضت ملی مسکن از تسهیلات بانکی

محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به اینکه ۵۰ درصد هزینه تمام‌شده واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن از تسهیلات بانکی تامین و  در چهار مرحله فونداسیون، اسکلت، سفت‌کاری و نازک‌کاری به حساب سازندگان واریز می‌شود، در خصوص آورده متقاضیان و میزان آورده آن‌ها در تکمیل واحدهای طرح اعلام کرد: متقاضیان علاوه بر ۴۰ میلیون آورده اولیه در زمان نام‌نویسی، مابقی سهم خود را طی ۴ مرحله بعد از آغاز، فونداسیون، سفت‌کاری و نازک‌کاری پرداخت می‌کنند.

پرداخت ۳۰ درصدی هزینه صدور پروانه ساختمانی توسط دولت به شهرداری

محمودزاده در خصوص سایر تسهیلات و مشوق‌های در نظر گرفته شده برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن اعلام کرد: برای صدور پروانه ساختمان ۳۰ درصد تخفیف در نظر گرفته شده است. بدین معنا اگر شهرداری پولی برای صدور پروانه واحدهای مسکونی حمایتی می‌گیرد این هزینه ۳۰ درصدی تخفیف را دولت به شهرداری پرداخت ‌می‌کند. همچنین مالیات هر واحد مسکونی که به طور میانگین بیش از ۴۰ میلیون تومان است به یک میلیون تومان کاهش یافته است.

تخفیف ۵۰ درصدی نظام مهندسی برای خدمات فنی و مهندسی نهضت ملی

به گفته محمودزاده، سازمان نظام مهندسی ساختمان در موضوع خدمات فنی و مهندسی برای پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن ۵۰ درصد تخفیف در نظر گرفته است و وزارت نیرو نیز برای انشعابات فقط حق انشعاب می‌گیرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست