1. خانه
  2. chevron_left
  3. متفرقه
  4. chevron_left
  5. ساخت ۴۰۰ هزار واحد در نهضت ملی مسکن سهم بخش تعاون است

ساخت ۴۰۰ هزار واحد در نهضت ملی مسکن سهم بخش تعاون است

به گزارش مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «مهدی مسکنی» در اولین اجلاس مجمع رؤسای کمیسیون‌های شهرسازی و معماری استان تهران بیان کرد: در شمال و شمال شرق تهران حدود ۵۴ تعاونی دارای مشکلاتی در حریم هستند و اگر بتوان مشکلات آنها از جمله تخصیص زمین را حل کرد می‌توان این الگو را به‌تمامی شهرهای استان…

به گزارش مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «مهدی مسکنی» در اولین اجلاس مجمع رؤسای کمیسیون‌های شهرسازی و معماری استان تهران بیان کرد: در شمال و شمال شرق تهران حدود ۵۴ تعاونی دارای مشکلاتی در حریم هستند و اگر بتوان مشکلات آنها از جمله تخصیص زمین را حل کرد می‌توان این الگو را به‌تمامی شهرهای استان تهران گسترش داد.
وی با اشاره به اینکه در دوران مسکن مهر نزدیک به ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار مسکن ساخته شد، تصریح کرد: از این میزان حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار خود مالکی و شخصی و یک میلیون و ۹۰ هزار جمعی و تعاونی ساز بودند که از این تعداد نیز ۸۴۰ هزار واحد به تعاونی‌ها اختصاص داشت که فقط ۳۹ هزار واحد ناموفق بوده است.
معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: حدود ۱۰ هزار تعاونی مسکن در کشور وجود دارد که حدود ۹ هزار تعاونی دارای سابقه درخشان و ۵۰۰ تعاونی دچار عارضه هستند.
وی با تاکید بر اینکه تعاونی‌های بزرگ دنیا چنین سابقه درخشانی ندارند، گفت: این کار بزرگی است؛ اما دلیل گرفتاری تعاونی‌ها بدون نگاه سیاسی، عدم حمایت دولت درگذشته، بعد از مسکن مهر بود و مشکلات آنها حل نشد.
مسکنی گفت: دولت نیز بخش تعاون را مکلف کرده که از چهار میلیون واحد ۴۰۰ هزار واحد در بخش تعاون ساخته شود.
معاون امور تعاون تصریح کرد: با معاونت شهرسازی شهر تهران مذاکراتی برای انجام این کار به‌صورت اجرای پایلوت در مناطق و بافت‌های فرسوده با محوریت منطقه ری داشته‌ایم که در حال نهایی شدن و تبدیل به تفاهم‌نامه است. وی از مسئولان شهری حاضر در نشست خواست به مسائل اجتماعی و شهری توجه بیشتری داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست