1. خانه
  2. chevron_left
  3. متفرقه
  4. chevron_left
  5. اراضی پیش‌بینی شده در طرح نهضت ملی مسکن استان فارس نیازمند ایجاد زیرساخت است

اراضی پیش‌بینی شده در طرح نهضت ملی مسکن استان فارس نیازمند ایجاد زیرساخت است

معاون عمرانی استاندار فارس با اشاره به روند نهضت ملی مسکن از کمبود زمین در برخی از شهرهای استان فارس و تامین زیرساخت‌ها در این مورد خبر داد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، محمود رضایی ظهر امروز در همایش آموزشی و بهره‌برداری از سامانه راهبر بنیاد مسکن استان فارس به طرح نهضت ملی مسکن در استان فارس اشاره کرد و اظهارداشت: سهم…

معاون عمرانی استاندار فارس با اشاره به روند نهضت ملی مسکن از کمبود زمین در برخی از شهرهای استان فارس و تامین زیرساخت‌ها در این مورد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، محمود رضایی ظهر امروز در همایش آموزشی و بهره‌برداری از سامانه راهبر بنیاد مسکن استان فارس به طرح نهضت ملی مسکن در استان فارس اشاره کرد و اظهارداشت: سهم فارس از این طرح 260 هزار واحد است که بخش عمده‌ای از آن در شهرها و مابقی در روستاها پیش‌بینی شده است‌.

وی با بیان اینکه در این راستا نیز تفاهم‌نامه‌ای بین بنیاد مسکن و وزارت راه و شهرسازی منعقد شده است، گفت: اقدامات اولیه اجرای طرح از جمله تعیین زمین در استان انجام شده و در حال تکمیل است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار فارس با بیان اینکه 60 درصد از زمین مورد نیاز در شهرها تامین شده است، افزود: مابقی زمین نیز تامین خواهد شد و پالایش نهایی ثبت‌نام کنندگان نیز در حال انجام است هرچند در بسیاری از شهرهای فارس عملیات اجرایی واحدها آغاز شده است.

رضایی با بیان اینکه امید داریم که در دوره‌ای چهار ساله ٢٦ هزار واحد در استان فارس احداث شود، تاکید کرد:  دولت به دنبال افزایش تسهیلات و کاهش سود تسهیلات در طرح نهضت ملی مسکن است و تلاش شده که بهای تمام شده هر واحد مسکونی، متناسب با خانوار فاقد مسکن باشد.

رضایی همچنین با بیان اینکه عمده اراضی پیش‌بینی شده خارج از شهرها و نیازمند ایجاد زیرساخت است، گفت: صندوقی برای این منظور در نظر گرفته شده که بر اساس قانون باید از مسیرهای متفاوتی منابعی به این صندوق پرداخت شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست